Karin Lambrechtse haalt op haar vouwfiets de boodschappen voor Team Jumbo-Visma

Performance chef & Sportdiëtist bij Team Jumbo-Visma.

Zocht een vouwfiets in de kleur van de fietsen van haar werkgever: de celeste blauwe Bianchi’s van Team Jumbo-Visma. Zo had ze haar eigen ‘mini-vouw-Bianchi’.Na aardig wat uurtjes Google-en kwam ik bij Pyōra/beixo terecht. Bleek de lichtblauwe die zo lijkt op het zeeblauwe celeste van de Bianchi racefietsen die Team Jumbo-Visma tot 2021 reed, net uitverkocht. Na contact met de showroom van beixo in De Bilt werd via een dealer in België deze alsnog geregeld, super service. De vouwfiets moest aan specifieke eisen voldoen! Zoals echt lichtgewicht, zeer compact, een stoer, strak en modern design zonder teveel tierelantijntjes, een belt-drive (geen ketting dat geeft zoveel smeer!) én hij moest enigszins betaalbaar zijn. Omdat ik als eerste op een Engelse site kwam leek het een buitenlands merk en dacht ik, verdorie, dat wordt lastig om deze te kopen, maar hij is zo tof!!! De stoere groenblauwe vouwfiets bleek echter gewoon in Nederland te worden gemaakt én verkocht. Yes!


Voor mijn werk als Performance Chef en Sportdiëtist voor een wielerteam (Team Jumbo-Visma) reis ik een groot deel van het jaar door Europa met mijn kook-/koelwagen. Heel af en toe komt het voor dat ik nét een paar essentiële producten blijk te missen. Onze renners eten op de gram nauwkeurig en teveel afwijken van je recept is niet fijn. Op dat moment is er geen collega en/of auto in de buurt. Iedereen zit in koers! Niet echt het moment om een collega te bellen en te vragen of ze even langs de supermarkt kunnen voor je. Wachten tot ze terugkomen is ook geen optie, want dat kan best lang duren en schopt het hele kookschema in de war en lopen naar een supermarkt duurt meestal te lang. Het liefst zou ik lekker Hollands “hup!” even op mijn fiets springen en naar de dichtstbijzijnde supermarkt sjezen. Een vouwfiets leek me dé ideale oplossing om vlot en onafhankelijk van anderen de benodigde items te kunnen halen zonder tijd te verliezen. De Pyōra past perfect tussen de bijrijdersstoel en het dashboard naast me in de wagen en dus is hij makkelijk mee te nemen zonder dat hij teveel ruimte inpikt. Het is ook heerlijk om op de Pyōra even te ontsnappen aan de drukte van de koers door tijdens de korte pauze momentjes (als die er zijn) een rondje te fietsen en te genieten van de omgeving waarin we zijn beland (i.p.v. de hele dag naast het hotel geparkeerd te staan). Hoe dan ook is het mijn koersmaatje en gaat hij altijd mee. Daarnaast is een vouwfiets natuurlijk ook fijn en handig als ik niet aan het werk ben, maar bijvoorbeeld in NL met het OV reis en naar een afspraak kan fietsen of naar mijn ouders die net buiten de grote stad wonen.


Ik kreeg veel reacties, meestal et een grote lach! “Huh? Heb jij nu een mini vouw-Bianchi???” Of “wat een toffe vouwfiets zeg!”. Ze waren heel nieuwsgierig en de fiets had heel wat bekijks. Het is een fietsje die opvalt. De kleur, het design en de drive-belt vinden de meeste mensen echt te gek. Een unieke vouwfiets zonder poes-pas. En de fiets hield zich goed tussen de professionele renners, zeker! We hebben vaak gelachen en grapjes gemaakt met de Pyōra. Sommige renners pikten hem zo mee en wilden daar wel even een berg- of sprint etappe op winnen. Haha! Het was leuk de fiets tussen de profs te zien!”